PAUL COELHO - wybrane sentencje
                 Będziemy cierpieć, czekają nas trudne chwile, spotka nas wiele zawodów, ale to wszystko przeminie bez śladu i kiedyś, w przyszłości, spojrzymy na swoje życie z dumą.

Są w życiu takie chwile, kiedy trzeba zaryzykować i zdecydować się na jakiś szalony krok.

Ludzie usilnie starają się zapomnieć o potężnym ładunku magii, jaki w nich drzemie, i go odrzucają.

Życie płynie bardzo szybko. Czasem w ciągu paru sekund można trafić z niebios wprost do piekieł.

Dobro i Zło mają to samo oblicze. Wszystko zależy od momentu, kiedy pojawiają się na naszej drodze.

Kiedy mamy odwagę poszukiwać miłości, w końcu ją znajdujemy, a wtedy skupiamy wokół siebie jeszcze więcej uczucia. Jeśli ktoś nas głęboko kocha, wtedy czujemy, jakby pokochał nas cały świat.

Bywają noce, kiedy nie ma gdzie spać, bywają też takie, kiedy cierpi się na bezsenność. "To także część mojej drogi - myśli wojownik. - W końcu ja sam ją wybrałem".

Nasze życie jest ekscytujące tylko dzięki możliwości spełnienia marzeń.

Ci, którzy pragną zrobić kolejny krok, a przy tym zachować resztki dawnego życia, kończą stłamszeni przez własną przeszłość.

Gdy nadchodzi nieuniknione, strach znika, traci bowiem już sens. Pozostaje nam tylko nadzieja, że podjęliśmy słuszną decyzję.

Błogosławieństwo, którego nie przyjmujemy, zamienia się w przekleństwo.

Przede wszystkim trzeba zostawić przeszłość za sobą. Powoli zaczęło do mnie docierać, że nie mogę już się cofnąć i sprawić, aby życie było takie jak dawniej.

Miłość nie kryje się w drugiej osobie. Ona jest w głębi naszej duszy. Jednak do tego, aby ją w nas rozbudzić, potrzebny jest drugi człowiek.

Kiedy rezygnujemy z naszych marzeń i odzyskujemy spokój, przeżywamy ulotną chwilę ukojenia. Jednak uśmiercone marzenia zaczynają w nas gnić i zatruwać całe nasze otoczenie.

W życiu możemy popełniać wiele błędów oprócz jednego: tego, który nas zniszczy.

Droga na szczyt góry jest zawsze dłuższa, niż nam się wydaje. Nie łudź się, nadejdzie jeszcze chwila, kiedy dostrzeżesz, że to, co zdawało ci się blisko, jest jeszcze bardzo daleko.

Nikt nie ucieknie przed własnym sercem. Zatem lepiej jest wsłuchać się w mowę serca, aby nigdy nie zaskoczył nas żaden niespodziewany cios.

Krocz śmiało i odważnie. Nie obawiaj się potknięć. Wszystkim przedsięwzięciom będą sprzyjali twoi sprzymierzeńcy i oni pomogą ci w razie potrzeby.

Każdy ma prawo przeżyć chwile zwątpienia w swoje powołanie, a czasem nawet je porzucić. Nie może jedynie o nim zapominać.

Zamiast przeklinać miejsce swego upadku, należy znaleźć jego przyczyny.

Miłość jest pełna zasadzek. Gdy się pojawia, potrafi porazić nas swoim blaskiem i wtedy nie dostrzegamy cieni towarzyszących jej światłu.
Copyright by: krawiec-adam.pl      Wszelkie prawa zastrzeżone.
obrazy | projektowanie sklepów internetowych | Praca w domu - zarabianie w domu | nici | alveo