Bug

W Krainie Szachów - Młodzi Mistrzowie z Gimnazjum

18 listopada 2009 r. ogłoszone zostały wyniki konkursu w Programie "Równać Szanse 2009 - Regionalny Konkurs Grantowy". Spośród 604 złożonych wniosków, dotacje do zgłoszonych projektów otrzymały 102 organizacje, w tym 5 z województwa podkarpackiego. Wśród niech jest Klub Gier Logicznych "Szarotka" Wadowice Górne na projekt "W Krainie Szachów - Młodzi Mistrzowie z Gimnazjum". Kwota dotacji: 6.400,00zł.Na tej stronie na bieżąco relacjonować będziemy przebieg realizacji naszego projektu oraz wszelkie pomysły i inicjatywy, które powstaną w jego otoczeniu.
Właściwą realizację projektu rozpoczęliśmy 15-ego stycznia 2010 r.

KALENDARIUM:

15.01.2010: W Publicznym Gimnazjum w Wadowicach Górnych odbyło się organizacyjne spotkanie uczestników. Ustalono, że dalsze spotkania odbywać się będą w każdy roboczy wtorek tygodnia w siedzibie KGL "Szarotka", tj. w kawiarence internetowej przy Gminnej Bibliotece Publicznej, w godz. od 17.00 do 19.00.
W początkowym okresie uczestnicy mają do wyboru następujące terminy szkoleń (w siedzibie Klubu):
- poniedziałki - od 16.30 do 18.30
- wtorki - od 17.00 do 19.00
- czwartki - od 16.30 do 18.30

[dalej...]


Szachy pomagają......

Nabyć umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów; rozwój intelektu, pamięci i koncentracji. Uczą także systematyczności, pilności i abstrakcyjnego myślenia. Z drugiej zaś strony następuje silna integracja i powstanie więzi przyjacielskich.

Uczą analizy napotkanych problemów, planowania działań oraz odwagi i determinacji w podejmowaniu decyzji i prawidłowego oceniania sytuacji. Uczestnicy rozwijają w sobie także umiejętność nauki na własnych błędach oraz jak radzić sobie z niepowodzeniami.

Kształtują postawy uczciwego współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji. Pogłębiają umiejętność logiczno-wyobrażeniowego myślenia, także przyjmowania ze spokojem porażek.

Poprzez rozgrywki turniejowe uczą obiektywizmu, tolerancji, szacunku dla innych; pozwalają nabrać pewności siebie i wiary we własne możliwości. Jest to również doskonałe ćwiczenie do opanowania tremy i nieśmiałości na forum publicznym, a także uświadomienia sobie, że wytrwałą i systematyczną pracą można wiele osiągnąć.

Powodują zainteresowanie uczestnikami przez obserwatorów rozgrywek - przez co podnoszą prestiż zawodników w oczach rówieśników, dorosłych, nauczycieli itp.

Udział w turniejach pozwala przede wszystkim nawiązać nowe kontakty i znajomości z rówieśnikami z innych gimnazjów, napotykających na podobne bariery wynikające z zamieszkania w małych wiejskich środowiskach. Udział młodzieży w profesjonalnie zorganizowanym turnieju, w gronie licznie zaproszonych gości, władz i mediów pozwoli nabrać szacunku dla samego siebie i posiadanych umiejętności, zdobytych własną, wytrwałą pracą - dając bodziec do dalszego kształtowania i rozwijania swoich zainteresowań.DOŁĄCZ DO NAS ...!Program "Równać Szanse"

Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności

administrowany przez

Polską Fundację Dzieci i Młodzieży
Chcemy, żeby nasza młodzież:

Była aktywna !

Nie bała się realizować swoich marzeń !

Uwierzyła w swoje możliwości !

Aktywnie planowała własną przyszłość !

Była dumna z miejsca, w którym mieszka !
Kronika z realizacji projektu W Krainie Szachów - Młodzi Mistrzowie z Gimnazjum, w ramach realizacji usług Programu Równac Szanse 2009 Regionalny Konkurs Grantowy

W OBIEKTYWIEWywiad z koordynatorem projektuPromocja projektu

na X Indywidualnych Szachowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podkarpackiego na rok 2010

Wadowice Górne, 19-20 maja 2010

Nasze turnieje


27 luty 2010 (sobota)
Publiczne Gimnazjum w Wadowicach Górnych
od godz. 9.00

TURNIEJ SZACHOWY GIMNAZJALISTÓW
"Szukamy Talentów"

ZOBACZ WYNIKI


22 maja 2010 (sobota)
Publiczne Gimnazjum w Wadowicach Górnych
od godz. 9.00

TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO
PUBLICZNEGO GIMNAZJUM
W WADOWICACH GÓRNYCH

ZOBACZ WYNKI


12 czerwca 2010 (sobota)
Publiczne Gimnazjum w Wadowicach Górnych
od godz. 9.00

TURNIEJ SZACHOWY
"Równać Szanse"

ZOBACZ WYNIKI


Developer Blog | Programy partnerskie | obrazy | Ksigarnia komputerowa | Zdjcia Maopolska