styczeń 2010

Przygotowaliśmy już regulaminy trzech turniejów szachowych, zostały ustalone i podane do publicznej wiadomości terminy rozgrywek. Mamy już także zgody sędziów: Turniej szachowy "Szukamy talentów" w czasie ferii szkolnych i Turniej o Mistrzostwo Publicznego Gimnazjum w Wadowicach Górnych w maju sędziuje Pan Franciszek Mielecki z Mielca (sędzia klasy II), Ogólnopolski Turniej Szachowy Gimnazjalistów "Równać Szanse" w czerwcu sędziuje Pan Marian Bysiewicz z Rzeszowa (sędzia klasy FIDE). Trochę także udekorowaliśmy siedzibę Klubu.

W czasie przerwy w zajęciach - "piłkarzyki"

Zobacz nasz pierwszy folder reklamowy !!!

Pierwsze zajęcia

Gosia i Agnieszka

Kinga i Aneta

Na pierwszym planie Kasia i Iza

Zdecydowanie przeważają dziewczęta

marzec 2010

● Od marca grupa zaproponowała drobne zmiany w harmonogramie. Ustaliliśmy, że w marcu i kwietniu przeprowadzimy więcej zajęć szkoleniowych; tak, aby maj i czerwiec - z uwagi na egzaminy szkolne - był trochę luźniejszy. Ponadto, przyznanie Klubowi "Szarotka" współorganizacji X Szachowych Indywidualnych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Liceów, które odbędą się w Wadowicach Górnych w dniach 14 i 15 kwietnia spowodował, że będziemy starali się aby przedstawiciele naszej grupy zakwalifikowali się do tego turnieju.

● Rozpoczął się finał konkursu w rozwiązywaniu zadań szachowych. Z naszej grupy gimnazjalnej w finale uczestniczą: Małgorzata Strycharz, Aneta Bożek, Anna Pietras, Kinga Warzecha, Adrian Krawiec, Ewa Kręcigłowa. Zawodnicy uczestniczą w finale wspólnie z finalistami sekcji szachowej juniorów.

● 20 i 27 marca odbyły się Wielkanocne Turnieje Szachowe Juniorów w Wadowicach Górnych; 20 marca grali juniorzy, a tydzień później dziewczęta. Znakomity wynik osiągnęły w grupie juniorek Aneta Bożek i Kinga Warzecha. Aneta zajęła pierwsze, a Kinga trzecie - miejsce. Warto nadmienić, że Aneta zdobyła komplet punktów.

● 28 marca troje gimnazjalistów wystąpiło w składzie 13-osobowej reprezentacji KGL "Szarotka" na XIV Ogólnopolskim Wiosennym Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa MSM w Mielcu, tj. Adrian Krawiec w grupie chłopców oraz Aneta Bożek i Kinga Warzecha w grupie dziewcząt. Turniej w zasadzie był międzynarodowy - wystąpiło kilku reprezentantów Ukrainy. Cała trójka spisała się rewelacyjnie - udział w X Szachowych Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Gimnazjów ma już zapewniony.

Aneta Bożek w ciągu jednego miesiąca dwukrotnie wypełniała normy na kategorie szachowe. 27 lutego na turnieju "Szukamy Talentów" od razu IV, a 28 marca na turnieju o Puchar Prezesa MSM w Mielcu zdobyła III kategorię.

22 maja 2010

I Szachowe Mistrzostwa Publicznego Gimnazjum w Wadowicach Górnych

Niestety - powódź maj 2010 - dosięgła i naszą Gminę. Z tego też powodu do turnieju przystąpiło 50% spośród zgłoszonych wcześniej zawodników

Mistrzyni Publicznego Gimnazjum w Wadowicach Górnych w szachach na rok 2010 została Izabela Naprawa.
Mistrzem Publicznego Gimnazjum w Wadowicach Górnych w szachach na rok 2010 został Adrian Krawiec.