AKTUALNOŚCI - 2020

WOŚP - zebraliśmy ponad 63 tyś. zł

28 Finał WOŚP - Wadowice Dolne 2020

Rekordową kwotę - według pierwszych obliczeń - ponad 63 tysiące złotych zebrali wolontariusze Sztabu WOŚP przy OSP Wadowice Dolne i KGL Szarotka Wadowice Górne podczas 28 Finału.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowani byli wolontariusze w terenie (30 puszek) oraz w siedzibie SOKiR przy loterii fantowej i licytacji fantów przekazanych przez Fundację WOŚP i darczyńców.
Imprezy towarzyszące 28. Finałowi WOŚP odbywały się na obiektach GOKiR w Wadowicach Dolnych.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, wolontariuszom, sponsorom, młodym artystom i przede wszystkim ofiarodawcom, którzy byli razem z nami i wsparli finansowo szlachetny cel tegorocznego Finału.
/foto nadesłane/

AKTUALNOŚCI - 2019

WOŚP - zebraliśmy ponad 46,5 tyś. zł

27 Finał WOŚP - Wadowice Dolne 2019

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której sztab utworzony został przy OSP Wadowice Dolne i KGL "Szarotka" Wadowice Górne, 13 stycznia 2019 r. zagrała w po raz dziewiąty z rzędu. Hasłem tegorocznego Finału było: "Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych".

W terenie, który obejmował gminy Wadowice Górne i Radomyśl Wielki, kwestowało 25 wolontariuszy, zbiórka odbywała się także podczas loterii i aukcji w trakcie imprez towarzyszących Finałowi w obiektach SOKiR.

Jak poinformowała Szefowa Sztabu, Dominika Turczyn, efekt był imponujący - około 46 500 zł (dokładna kwota zostanie podana po otrzymaniu potwierdzenia z Banku).

Na scenie zaprezentowali się m.in. Schola Dziecięca z Wadowic Górnych, uczniowie SP Wadowice Dolne w przedstawieniu "Wadowicki Kopciuszek", uczniowie i absolwenci Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu, który obejmuje kształceniem, wychowaniem i rewalidacją dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, wystąpili w programie artystycznym pod kierunkiem Małgorzaty Pazdro, uczennice Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wadowicach Górnych, Kinga Skrzyniarz oraz Kamila i Milena Rugała zachwyciły swym pięknym i emocjonalnym śpiewem, natomiast w końcowej części bloku imprez artystycznych do tańca przygrywał zespół muzyczny EPIZOD z Żabna.

Były i inne atrakcje jak np. ogólnopolski konkurs "Ściskawa", konsultacje i pokazy kosmetyczne w wykonaniu Klaudii Podosek i Lidii Burzec, finałowy tort wykonany przez Mirosławę Wyzga oraz zimowe ognisko z kiełbaskami i ziemniakami.
Punktualnie o godz. 20.00 tradycyjne "Światełko do nieba", zasponsorowane przez Wójta Gminy Wadowice Górne, Michała Deptułę.

Przez cały czas odbywała się loteria fantowa oraz losowanie nagród, przekazanych przez licznych darczyńców oraz licytacja, głównie gadżetów WOŚP i podarunków od sponsorów.

Na szczególne uznanie zasługują druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy co roku nie tylko zapewniają porządek i bezpieczeństwo podczas Finału, ale także niestrudzenie od wczesnych godzin rannych dysponują transportem dla kwestujących.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, wolontariuszom, sponsorom, młodym artystom i przede wszystkim ofiarodawcom, którzy byli razem z nami i wsparli finansowo szlachetny cel tegorocznego Finału.
/foto: Andrzej Haracz/

Copyright by www.krawiec-adam.pl
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt